Underrede av betsad bok med teak-fanérad bordsskiva. 2 iläggsskivor. Längd 146-236, bredd 80, höjd 76 cm.
Visst slitage, märken och repor. Smärre fanérskador. Fläckvis bortnött ytlackering.