Bland annat cykelsmurfen, fäktsmurfen, bowlingsmurfen, sångsmurfen, vandrarsmurfen, kanotsmurfen med flera. Ett svamphus medföljer. Höjd 12 cm.
Slitage och färgskav. Flertal smurfar saknar tillbehör. Smärre skador.